ԻՐԱՎԱԿԱՆ ՏԵՂԵԿԱՏՎՈՒԹՅՈՒՆ
Խնդրում ենք ուշադիր կարդալ այս պայմաններն ու դրույթները, քանի որ Ձեր կողմից Ակադեմիայի կայքի ցանկացած օգտագործում կնշանակի, որ Դուք ընդունում եք այս պայմանները: Եթե չեք համաձայնում, խնդրում ենք մուտք մի գործեք այս կայք կամ վերջինիս որևէ էջ:
Սույն Ակադեմիայի կայքը և դրանում առկա իրավական պայմանները ղեկավարվում և մեկնաբանվում են ՀՀ օրենսդրությամբ: Դրանցից ծագող կամ դրանց հետ կապված ցանկացած վեճ կարգավորվում է բացառապես ՀՀ դատարաններում:
ԸՆԿԵՐՈՒԹՅԱՆ ՄԱՍԻՆ ԻՐԱՎԱԲԱՆԱԿԱՆ ՏԵՂԵԿԱՏՎՈՒԹՅՈՒՆ
Սույն կայքը կառավարվում է «Ամունդի-Ակբա Ասեթ Մենեջմենթ» ՓԲԸ-ի կողմից, որը գրանցված է ՀՀ-ում և հանդես է գալիս ՀՀ ԿԲ կողմից տրամադրված ներդրումային ֆոնդերի կառավարման թիվ 0002 լիցենզիայով՝ իրականացնելով կենսաթոշակային ֆոնդերի կառավարման գործունեություն: Իրավաբանական հասցեն է՝ ՀՀ, Երևան, Վազգեն Սարգսյան փողոց 10, տարածք 100-101:
ՄՈՒՏՔԻ ԵՎ ՕԳՏԱԳՈՐԾՄԱՆ ՊԱՅՄԱՆՆԵՐ
Սույն կայքում ներկայացված տեղեկատվությունը նախատեսված չէ տարածման կամ օգտագործման համար այն երկրներում կամ իրավասությունների շրջանակներում, որտեղ նման տարածումը կամ օգտագործումը հակասում է տեղական օրենսդրությանը կամ կանոնակարգերին կամ որտեղ Ամունդի-Ակբայից կպահանջվի տեղական լիցենզավորում:
Ակադեմիայի կայքը նախատեսված է միայն Հայաստանի Հանրապետությունից Լիազորված Օգտատերերի մուտքի և օգտագործման համար, և Ամունդի-Ակբա-ն պատասխանատվություն չի կրում այլ երկրներից կամ տարածքներից Ակադեմիայի կայքի մուտքի կամ օգտագործման որևէ հետևանքների համար: Ամունդի-Ակբայի բաժնետեր Ամունդի ԱՄ-ի բոլոր ապրանքները կամ ծառայությունները, որոնք նշված են Ակադեմիայի կայքում, ներկայացվում են միայն տեղեկատվական նպատակներով և գրանցված չեն, լիազորված չեն և չեն վաճառվում Հայաստանի Հանրապետությունում:
Ակադեմիայի կայքում նշված տեղեկատվությունը տրամադրվում է միայն տեղեկատվական նպատակներով։ Այն չի հանդիսանում միջնորդություն կամ առաջարկ Ամունդի-Ակբայի կամ վերջինիս փոխկապակցված անձանց կողմից խորհրդատվություն տրամադրելու կամ ներդրումային ծառայության մատուցման համար կամ որևէ ֆինանսկան պրոդուկտ գնելու կամ վաճառելու համար:
Սույն Ակադեմիայի կայքում պարունակվող տվյալների և տեղեկատվության հասանելիությունը բացառապես սահմանափակված է ստորև նշված անձանցով և չի թույլատրվում այն անձանց, ովքեր ենթակա են իրավական կամ կարգավորող սահմանափակումների, որոնք արգելում են հրապարակումը կամ հասանելիությունը այս Ակադեմիայի կայքում պարունակվող տեղեկատվությանը, ինչպիսիք են մասնավորապես Ամերիկայի Միացյալ Նահանգների քաղաքացիները կամ ռեզիդենտները կամ ավելի ընդհանուր առմամբ ցանկացած «ԱՄՆ անձ», ինչպես սահմանված է ԱՄՆ 1933թ. «Արժեթղթերի մասին օրենքում»։
Մուտք գործելով սույն Ակադեմիայի կայք, Դուք հաստատում եք, որ Ձեր նկատմամբ առկա չեն այնպիսի օրենքներ և կանոնակարգեր, որոնք արգելում են սույն Ակադեմիայի կայքում պարունակվող տեղեկատվության հասանելիությունը և ընդունում եք, որ այս հաստատումն արվում է բացառապես Ձեր պատասխանատվությամբ։
Սույն կայքը նախատեսված է բացառապես ներքին օգտագործման համար լիազորված օգտատերերի կողմից («Լիազորված Օգտատերեր»), որոնց սահմանումը մանրամասն ներկայացված է գործընկեր համալսարանի («Գործընկեր») և Ամունդի-Ակբայի միջև կնքված պայմանագրով («Պայմանագիր»)։
Յուրաքանչյուր Լիազորված Օգտատեր պետք է մուտք գործի Ակադեմիայի կայք միայն հաստատված էլ. փոստով, որը պատկանում է այն համալսարանի դոմենին, որտեղ վերջինս հաշվառված է և ուսում է ստանում։
Ամունդի-Ակբան իրավունք ունի փոփոխելու կամ լրացնելու օգտագործման սույն պայմանները՝ նախապես տեղեկացնելով օգտատերերին։ Յուրաքանչյուր օգտատերը պետք է հաստատի թարմացված պայմանները, նախքան Ակադեմիայի կայք նորից մուտք գործելը։ Ամունդի-Ակբան կարող է դադարեցնել Լիազորված Օգտատերերի մուտքը պայմանագրում նշված դեպքերում՝ Գործընկերոջը ծանուցում ուղարկելով՝ այդ թվում եթե որևէ Լիազորված Օգտատեր խախտել է սույն պայմանները։
Շարունակելով կայքի օգտագործումը՝ Լիազորված Օգտատերը հաստատում է, որ հասկանում և ընդունում է Ակադեմիայի կայքի բոլոր պայմանները, սահմանափակումները, ինչպես նաև օգտագործման կանոնները։ Լիազորված Օգտատերը նաև հասկանում է, որ․
ա) այս պայմանները կկիրառվեն ամեն անգամ Ակադեմիայի կայք մուտք գործելիս, այդ թվում պատասխանատվության դրույթների սահմանափակումները, ռիսկի նախազգուշացումները և տրամադրվող այլ տեղեկությունները։
բ) Լիազորված Օգտատերը երաշխավորում է, որ իր մուտքային տվյալները (էլ. փոստ, գաղտնաբառ) չեն փոխանցվի որևէ այլ անձի Ակադեմիայի կայք մուտք գործելու նպատակով։
ԵՐԱՇԽԻՔՆԵՐԻ ԲԱՑԱԿԱՅՈՒԹՅՈՒՆ
Ակադեմիայի կայքի որոշ տեղեկություններ կարող են ստացվել երրորդ անձանցից։ Ակադեմիայի կայքի տեղեկատվությունը ներկայացված է ցուցադրված ամսաթվի դրությամբ և «ինչպես կա»: Ամունդի-Ակբան ուղղակիորեն կամ անուղղակիորեն չի երաշխավորում կամ հաստատում այս Ակադեմիայի կայքում ներկայացված տեղեկատվության բովանդակությունը, ճշգրտությունը, հավաստիությունը կամ ամբողջականությունը: Սույն Ակադեմիայի կայքում պարունակվող տեղեկատվությունը հիմնված է այն տեղեկատվության վրա, որը Ամունդի-Ակբան վստահելի է համարում, սակայն Ամունդի-Ակբան չի ներկայացնում, որ այն ճշգրիտ է, ամբողջական, վավեր, առանց սխալների կամ ժամանակին, և որպես այդպիսին չպետք է հիմնվել դրա վրա: Երրորդ անձի կողմից արտահայտված ցանկացած կարծիք կամ առաջարկություն բացառապես անկախ երրորդ կողմերից է, և ոչ Ամունդի-Ակբայից կամ վերջինիս բաժնետեր Ամունդի ԱՄ-ից: Երրորդ կողմի բովանդակությունը տրամադրվում է միայն տեղեկատվական նպատակներով, և Ամունդի-Ակբան կամ նրա բաժնետեր Ամունդի ԱՄ-ն պատասխանատվություն չեն կրում որևէ կորստի կամ վնասի համար, որը բխում է նման տեղեկատվության նկատմամբ ձեր վստահությունից:
ԱՆՁՆԱԿԱՆ ՏՎՅԱԼՆԵՐԻ ԳԱՂՏՆԻՈՒԹՅՈՒՆ
Որպես սույն Ակադեմիայի կայքի կառավարման մաս, դուք անձնական տվյալներ (անուն, ազգանուն, էլ. փոստ) եք փոխանցում Ամունդի-Ակբային, որպեսզի վերջինս Լիազորված Օգտատերերին թույլ տա մուտք գործել այս Ակադեմիայի կայքէջ և հասանելիություն ունենալ դրանում պարունակվող տեղեկատվությանը` համաձայն Պայմանագրի:
Ամունդի-Ակբան պահպանում է Ակադեմիայի կայքի միջոցով ստացված տվյալները, ինչպես նշված է վերևում՝ գաղտնի կերպով։ Այնուամենայնիվ, Ամունդի-Ակբան կարող է օգտագործել և տրամադրել այս տեղեկատվությունը իր գործընկերներին և ծառայություններ մատուցողներին Պայմանագրով նախատեսված իր պարտավորությունները կատարելու համար անհրաժեշտ ծառայությունների համատեքստում:
Տվյալների մշակումն իրականացվում է ՀՀ «Անձնական տվյալների պաշտպանության մասին» օրենքի (այսուհետ՝ Օրենք) համաձայն։ Սույն Ակադեմիայի կայքի միջոցով հավաքված անձնական տվյալները նախատեսված են Ամունդի-Ակբայի կողմից պահպանվելու համար և չեն փոխանցվի երրորդ կողմերին, բացառությամբ վերը նկարագրված դեպքերի:
Անձնական տվյալները կպահվեն այնքան ժամանակ, քանի դեռ Ամունդի-Ակբայի հետ կնքված համապատասխան Պայմանագիրը ուժի մեջ կմնա և կպահվի, ինչպես հարկն է, միայն դրա առնչությամբ:
Լիազորված Օգտատերն իրավունք ունի ծանոթանալու իր անձնական տվյալներին , ուղղել կամ առարկել իր անձնական տվյալների մշակումը։ Եթե Լիազորված Օգտատերը պահանջի իր անձնական տվյալների ոչնչացում կամ մշակման դադարեցում, ապա վերջինիս մուտքը Ակադեմիայի կայք կարգելափակվի։
Նույն կերպ, Լիազորված Օգտատերերը ցանկացած պահի կարող է հետ կանչել Ակադեմիայի կայքի բաժանորդագրության իրենց համաձայնությունը: Փոխանցված անձնական տվյալների մշակման հետ կապված ձեր իրավունքների ամբողջական շրջանակը սահմանված է Օրենքով: Նշված իրավունքները իրականացնելու համար Լիազորված օգտատերը պետք է կապ հաստատի կայքի կառավարչի հետ amundiacba.academy@amundi.com էլ. փոստի միջոցով կամ նամակ ուղարկելով հետևյալ հասցեով.
Ամունդի-Ակբա Ասեթ Մենեջմենթ, Վազգեն Սարգսյան 10, տարածք 100-101, 0010 Երևան, Հայաստան։
ԱԿԱԴԵՄԻԱՅԻ ԿԱՅՔԻ ՍԵՓԱԿԱՆՈՒԹՅԱՆ ԻՐԱՎՈՒՆՔ, ՀԵՂԻՆԱԿԱՅԻՆ ԻՐԱՎՈՒՆՔՆԵՐ ԵՎ ԱՊՐԱՆՔԱՆՇԱՆ
Ամունդի-Ակբան ունի բոլոր անհրաժեշտ գույքային և ոչ գույքային իրավունքները՝ Ակադեմիայի կայքը Գործընկերոջը տրամադրելու համար՝ համաձայն Պայմանագրի։
Սույն Ակադեմիայի կայքի ամբողջական կամ մի մասի վերարտադրումը կամ ներկայացումը ցանկացած ձևով խստիվ արգելվում է՝ առանց Ամունդի-Ակբայի նախնական գրավոր համաձայնության:
Գործընկերոջ և Լիազորված Օգտատերերին օգտագործման իրավունքների տրամադրումը չի ենթադրում մտավոր սեփականության իրավունքների փոխանցում վերջիններիս. ներառյալ այն ձեզ որևէ իրավունք չի տալիս ծրագրաշարի կամ տեղեկատվության հետ կապված, ոչ էլ կարող եք վերարտադրել (ամբողջությամբ կամ մասամբ), փոխանցել (էլեկտրոնային կամ այլ միջոցներով), փոփոխել կամ օգտագործել այս Ակադեմիայի կայքը հանրային կամ այլ առևտրային նպատակներով, ինչպես նաև ստեղծել հղումներ դրա հետ՝ առանց Ամունդի-Ակբայի նախնական գրավոր թույլտվության: «Ամունդի-Ակբա Ասեթ Մենեջմենթ» կամ «Ամունդի-Ակբա» անվանումը, ինչպես նաև այս անվանումներին համապատասխան լոգոն Ամունդի-Ակբայի գրանցված ապրանքային նշաններն են: Դուք չեք կարող վերարտադրել, ջնջել, նորից օգտագործել կամ փոփոխել այս կայքի էջերում հայտնված տարբերիչ նշանները:
ՏԵՂԵԿԱՏՎՈՒԹՅՈՒՆ ՔՈՒՔԻ (COOKIE) ՖԱՅԼԵՐԻ ՎԵՐԱԲԵՐՅԱԼ
Սույն կայքն օգտագործում է քուքի (cookie) տվյալներ: Կայք այցելության ժամանակ քուքի տվյալները նստում են օգտվողի համակարգչում, թաբի կամ սմարթֆոնի մեջ: Ստորև ներկայացված տեղեկատվությունը թույլ է տալիս ավելի լավ հասկանալ քուքի ֆայլերի աշխատանքը, և օգտվել դրանց կարգաբերելու համար նախատեսված գործիքներից:
Ի՞նչ է քուքին (cookie)
Քուքին փոքր տեքստային ֆայլ է, որը պարունակում է տեղեկատվություն, որը պահվում է ձեր սարքի կոշտ սկավառակի վրա (օրինակ՝ համակարգիչ, պլանշետ, սմարթֆոն և այլն), երբ այցելում եք կայք՝ օգտագործելով ձեր դիտարկիչի ծրագրակազմը: Այն փոխանցվում է կայքի սերվերի կողմից ձեր դիտարկիչին: Քուքիների ֆայլը թույլ է տալիս իր թողարկողին նույնականացնել այն սարքը, որտեղ այն պահվում է համապատասխան քուքի ֆայլի վավերականության կամ պահպանման ժամկետի ընթացքում: Քուքիների օգտագործումը տարածված է համացանցում և հնարավորություն չի տալիս անձին նույնականացնել:
Ի՞նչ քուքիներ ենք օգտագործում
Մենք օգտագործում ենք 2 տեսակի քուքիներ, որոնց նպատակային նշանակությունը ներկայացած է ստորև: Քուքիները մենք չենք օգտագործում անձնական տվյալներ (օրինակ անուն) հավաքագրելու համար
1. Ֆունկցիոնալ քուքի ֆայլեր
Այս քուքիները անփոխարինելի չեն մեր կայքի հասանելիության համար, բայց թույլ են տալիս օպտիմալացնել մեր կայքի ֆունկցիոնալությունը, և համացանցից օգտվողին տրամադրում են հատուկ գործիքակազմ: Կարգաբերելով արտապատկերը՝ քուքի ֆայլը թույլ է տալիս, նաև, մեր կայքի տեսքը ադապտացնել ցանկացած սարքի էկրանին: Այս քուքիները տեղակայվում են կայքի խմբագրի կողմից: Գործողության ժամկետը շատ կարճ է, հիմնականում մեկ սեսիայի տևողությամբ, և առավելագույնը մեկ տարի ժամկետով:
2. Այցելությունների քանակը որոշակիացնող քուքիներ (վիճակագրություն)
Այս քուքիները հավաքագրում են այցելուների կողմից կայքից օգտվելու ձևերի վերաբերալ տեղեկատվություն: Օրինակ` այցելությունների քանակ, ամենաբարձր հաճախելիությամբ կայք էջեր, և այլն:
XITI-ը Amundi.com-ի կողմից օգտագործվող վիճակագրական գործիք է, որը գեներացնում է եզակի ցուցիչով՝ 13 ամիս գործողության ժամկետով քուքիներ: Նույնականացնելու համար քաղաքը, որտեղից մուտք է գործում համացանցից օգտվողը՝ մենք հավաքագրում ենք IP հասցեները: Այս տեղեկատվությունը անանուն է և ոչ մի դեպքում չի կարող նույնականացնել ֆիզիկական անձին:
Վիճակագրական գործիքի կիրառումից անմիջապես հետքո IP հասցեն դառնում է անանուն: Ֆրանսիական Amundi Asset Management-ը, կամ իր ներկայացուցչություններն այլ երկրներում, այս ճանապարհով ոչ մի պարագայում չեն կարող հասնել ֆիզիկական անձի անձնական տվյալներին: Ստացված տվյալները կայքի խմբագրի կողմից պահպանվում են վեցամսյա ժամկետով, չեն փոխանցվում երրորդ անձանց և չեն օգտագործվում որևէ այլ նպատակով:
Ինչպե՞ս են կառավարվում քուքիները
Քուքիների կառավարման համար առաջարկվում է մի քանի տարբերակ: Ցանկացած կարգաբերում, որն օգտվողը կարող է կատարել համացանցում նավարկելու ընթացքում՝ հակված է փոփոխման, ինչն էլ պայմանավորված է քուքի ֆայլերի կիրառմամբ որոշ ծառայություններից օգտվելու անհրաժեշտությամբ:
Համացանցից օգտվողը կարող է ցանկացած պահի փոփոխել քուքիները՝ ընտրություն կատարելով ստորև նշված տարբերակների միջև:
1. Ձեր Վեբ զննիչի կարգավորումները
- Chrome-ի համար. https://support.google.com/chrome/answer/95647?hl=fr&hlrm=en
- Internet Explorer-ի համար. http://windows.microsoft.com/fr-FR/windows-vista/Block-or-allow-Cookies
- FireFox-ի համար. http://support.mozilla.org/fr/kb/cookies-informations-sites-enregistrent?redirectlocale=fr&redirectslug=G%C3%A9rer+les+cookies
- Opera-ի համար. http://help.opera.com/Windows/10.20/fr/cookies.html
2. Անջատող հղումներ, որոնք չափում են այցելությունների վիճակագրական քանակը
Xiti (AT Internet) կողմից տեղակայված քուքի ֆայլերի համար. http://www.xiti.com/fr/optout.aspx
Լրացուցիչ տեղեկատվություն քուքի ֆայլերի մասին
Քուքի ֆայլերի մասին լրացուցիչ տեղեկատվություն կարող եք ստանալ CNIL կայքում` հետևյալ հղմամբ. http://www.cnil.fr/vos-droits/vos-traces/les-cookies/

YOUR USE OF THIS ACADEMY WEBSITE WILL BE DEEMED AS YOUR ACCEPTANCE OF THE TERMS BELOW. IF YOU DO NOT AGREE TO THESE TERMS, DO NOT ACCESS THIS SITE OR ANY PAGES THEREOF.
This Academy website and/or its terms and conditions are governed by and construed in accordance with Armenian law. Any dispute arising therefrom or in connection therewith shall be submitted to the exclusive jurisdiction of the Armenian courts.
This Academy website is administered by “Amundi-Acba Asset Management” ("Amundi-Acba"), a closed joint-stock company registered in Armenia, who, based on the Investment fund management license number 0002, provided by the Central Bank of Armenia, carries out pension fund management activities in Armenia. The registered office is located 10 Vazgen Sargsyan street, Premises 100-101, Yerevan, Armenia.
The information contained on this Academy website is not intended, nor directed to be distributed or used by any person or entity in a country or a jurisdiction where this distribution or use would be contrary to laws or regulations, or where Amundi-Acba would be obliged to be locally licensed.
Academy website is intended for access and use by Authorized users only from the Republic of Armenia and Amundi-Acba is not responsible for any consequences of the access or use of Academy website from other countries or territories. All the products or services of Amundi-Acba’s shareholder Amundi AM, mentioned in Academy website, are provided for informational purposes only, and are not registered, nor authorized, nor distributed in the Republic of Armenia.
Information and data appearing on the Academy website are provided for information purposes only. The information contained in the Academy website does not constitute an offer or a solicitation by Amundi-Acba or its affiliates to provide an advisory or any investment service or to buy or sell any financial products.
Access to the data and information contained in this Academy website is exclusively limited to the persons as mentioned below and is not permitted to persons who are subject to legal or regulatory restrictions prohibiting the publication or the access of information contained in this Academy website, such as in particular citizens or residents of the United States of America or for more generally any "U.S. Person", as this term is defined in SEC Regulation S under the U.S. Securities Act of 1933.
By accessing this Academy website, you hereby confirm that you are not bound by laws or regulations which prohibit your access to the information contained in this Academy website and you acknowledge that this confirmation is solely on your responsibility.
This Academy website is strictly dedicated to internal use by the authorized users ("Authorized Users"), whose definition and scope is detailed in the contract ("the Agreement") concluded between the respective partner university (“Partner”) and Amundi-Acba for the provision of this Academy educational portal.
Each Authorized User must access this Academy website by logging in to it using a verified institutional email address linked to the domain of the university at which they are enrolled and persuing their education.
Amundi-Acba reserves the right to complete or modify the present conditions, subject to prior notification. Each Authorized User shall approve the updated conditions prior to access to the Academy website again. Amundi-Acba may terminate access to Authorized Users in cases mentioned in the Agreement and without any responsibility by sending to the Partner a notice by any means, including in case any Authorized User has breached any of the above conditions.
By continuing on this website, the Authorized User indicates that it has understood and accepted the terms, conditions and restrictions, as well as the provisions of the Terms of Use of this Academy website. The Authorized User also understands that (i) these conditions will apply whenever it accesses the Academy website in the future, as well as the limitation of liability provisions, risk warnings and other information provided; and (ii) the Authorized User warrants that no other person will use its login and password linked to its professional email address to access the Academy website.
Some of the information contained in this Academy website may come from third parties. The information provided on this Academy website is presented as of the date shown and "as is". Amundi-Acba does not expressly or implicitly warrant or approve the content, accuracy, reliability or completeness of the information provided on this Academy website. The information contained in this Academy website is based upon information that Amundi-Acba considers reliable, but Amundi-Acba does not represent that it is accurate, complete, valid, free of errors or timely and it should not be relied on as such. Any opinions or recommendations expressed from third party are solely those from the independent third parties, and not from Amundi-Acba or its shareholder Amundi AM. Third party content is provided for informational purposes only, and Amundi-Acba or its shareholder Amundi AM shall not be liable for any loss or damage arising from your reliance upon such information.
As part of the administration of this Academy website, you will transmit personal data (name, surname, institutional email address) to Amundi-Acba in order for the latter to grant the Authorized Users access to this Academy website and the information contained on it in compliance with the Agreement.
Amundi-Acba will hold personal data collected through this Academy website as mentioned above in confidence. Nevertheless, Amundi-Acba may use and disclose this information to its agents and service providers in the context of the services necessary to fulfill its obligations under the Agreement.
The personal data will be processed in accordance with the Armenian law on “Personal data protection” (“Law”). The personal data collected on this Academy website is intended to be stored by Amundi-Acba and will not be transmitted to third parties, except as described above.
Personal data collected will be stored as long as respective Agreement concluded with Amundi-Acba will remain valid and will be kept, as appropriate, only in relation with it.
The Authorized Users shall enjoy a right of access, rectification or objection to the personal data processing concerning them. In the event that the Authorized User requests the destruction or cessation of processing of his/her personal data, the latter’s access to the Academy website will be suspended. In the same way, Authorized Users may withdraw their consent to the Academy website subscription at any time. The full scope of your rights related to the processing of transferred personal data is defined in the Law. In order to assert mentioned rights, the Authorized User should contact the website manager via e-mail to amundiacba.academy@amundi.com or by letter to the following address: Amundi-Acba Asset Management - premises 100-101, 10 Vazgen Sargsyan street, 0010 Yerevan, Armenia.
Amundi-Acba holds all the necessary property and non-property rights to provide the Academy website to the Partner in accordance with the Agreement.
The reproduction or representation of all or part of this Academy website, by any means whatsoever, is strictly forbidden without the prior written consent of Amundi-Acba.
The provision of usage rights to the Partner and Authorized Users does not imply the transfer of intellectual property rights to the latters’; including it does not grant you any rights in relation to the software or information, nor may you reproduce (as a whole or in part), transmit (through electronic or other means), modify, or use this Academy website for public or other commercial purposes, nor create links with it, without the prior written authorization of Amundi-Acba.
The name "Amundi-Acba Asset Management" or “Amundi-Acba”, as well as the logo corresponding to these names are registered trademarks of Amundi-Acba. You may neither reproduce, delete, re-use nor modify in any way distinctive signs that appear on the pages of this website.
This site uses cookies. When you visit the site, cookies are placed on your computer, tablet or smartphone. The information below will give you a better understanding of how cookies work and how to use the current tools to configure them.
What is a cookie?
A cookie is a small text file containing information that is stored on the hard disk of your terminal (e.g. computer, tablet, smartphone, etc.) when you visit a website using your browser software. It is transmitted by the website server to your browser. The cookie file enables its issuer to identify the terminal in which it is stored for the duration of the validity or storage period of the cookie concerned. The use of cookies is common on the Internet and does not make it possible to identify an individual.
What type of cookies do we use?
We use two categories of cookies, the purposes of which are described below.
1. Functional cookies: These cookies are not essential for browsing our site, but they do enable us to optimise the way our site works and to give users access to specific functions. They also make it possible to adapt the presentation of our site to the display preferences of each terminal. In this way, these cookies ensure a smooth and customised browsing experience.
Placing cookies on a terminal is the simplest and quickest way to personalise and improve the user experience.
These cookies are placed by the site editor. They have a very short lifespan, for the most part the time of the session, and a maximum of one year.
2. Audience measurement cookies (statistics): We measure the audience for our site using a solution based on cookie technology. The data collected is used solely to provide anonymous statistical data on visitor numbers (number of pages viewed, number of visits, frequency of return, etc.). XITI, the statistics tool provided by AT Internet is used on this site. It generates a cookie with a unique identifier, which is kept for a limited period of 13 months. In addition, we collect part of the IP address in order to identify the city from which the Internet user connects. This information is anonymised and can under no circumstances identify a physical person. The data collected is kept by the site editor for a period of 6 months and is not passed on to third parties or used for any other purpose.
How do I manage cookies?
There are several ways of managing cookies. Any settings you make may affect your browsing on the Internet and your conditions of access to certain services requiring the use of cookies.
Internet users may choose at any time to express and modify their wishes with regard to cookies, by the means described below.
1. Opt-out links for audience measurement cookies (statistics)
For cookies placed by Xiti (AT Internet): http://www.xiti.com/fr/optout.aspx
2. Browser settings
For Chrome: https://support.google.com/chrome/answer/95647?hl=fr&hlrm=en
For Internet Explorer: http://windows.microsoft.com/fr-FR/windows-vista/Block-or-allow-Cookies
For FireFox: http://support.mozilla.org/fr/kb/cookies-informations-sites-enregistrent?redirectlocale=fr&redirectslug=G%C3%A9rer+les+cookies
For Opera: http://help.opera.com/Windows/10.20/fr/cookies.html
More information on cookies
For more information on cookies, please visit the CNIL website at: http://www.cnil.fr/vos-droits/vos-traces/les-cookies/